A 2013/14-es tanévtől új iskolával bővül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által fenntartott köznevelési intézmények rendszere, negyedikként szeptember 1-jétől megkezdi működését a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Devecseri Szakiskola, amelyben hegesztők, valamint szociális gondozók és ápolók képzése kezdődik a 9. évfolyamon.
– Az új intézmény képzési struktúrájának kialakításakor szorosan együttműködtünk a város, a járás, a térség vállalkozóinak képviselőivel, a Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával, munkaügyi központtal, felmértük a jelenlegi és a várható munkaerő-piaci igényeket – mondja Milibákné Veres Erika, a Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítványának vezetője. – A tantestületbe kitűnő szakembereket sikerült megnyerni, az ő magas szintű szakmai tudásuk és elkötelezettségük alapozza meg az iskola oktató-nevelő munkáját. A város és a járás egyaránt elkötelezett az iskola mellett, segítségükkel felújított épületben, tanulóbarát környezetben kezdheti meg munkáját az új iskola.
A devecseri szakiskola a karitatív szervezet negyedik iskolája. A Szociális Gondozó- és Ápolóképző Szakiskola 2001-ben indult Budapesten, amely az első időszakban a Máltai Szeretetszolgálat saját intézményeinek képzett felkészült szakembereket. A második oktatási intézmény a 2010 nyarán átvett tarnabodi óvoda és általános iskola volt.
A Heves megyei kistelepülésen kilenc éve zajlik a Szeretetszolgálat Befogadó Falu programja, ennek kapcsán a karitatív szervezet jelenléte az élet szinte minden területén érzékelhető. A máltai szervezet vitte a településre a Biztos Kezdet Gyerekházat, a tanodát, az ifjúsági információs irodát, az elektronikai hulladékbontó üzemet is. Az óvoda és az iskola ebben a környezetben a oktató-nevelő tevékenység szokásos keretein túl, intenzíven kapcsolódott be a legszegényebb családok életébe.
A gyöngyösi Károly Róbert Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Közgazdasági Idegenforgalmi Szakközépiskola és Szakiskolát 2012-ben adta át a Máltai Szeretetszolgálatnak a város. Az intézmény a szakmára és az érettségire való felkészítés mellett a hátrányos helyzetű fiatalok számára is utat kíván nyitni az előrelépéshez. Az első év munkájáról és eredményeiről pozitív visszajelzések érkeznek, amit az iskolába jelentkező gyerekek magas száma is alátámaszt. A gyöngyösi iskola aktív résztvevője a hat országban zajló Leonardo projektnek, melynek keretében a diákok egyhónapos szakmai gyakorlatot szerezhetnek külföldön.