|
Hajléktalan emberek karácsonya Veszprémben
Veszprémben a Báthory István Általános Iskola tanulóinak betlehemi műsorát láthatták a hajléktalan emberek. A diákok után a Kabóca Bábszínház színészei adtak elő karácsonyi műsort.
A Petőfi Színház a rehabilitációs szálló lakóit látta vendégül. A Szeretetkönyv című előadásra tizenhárman kaptak meghívást. A Müller Péter könyvéből készült darabot Papadimitriu Athina és Kuti Rezső állította színpadra. Ahogy az előadásban is elhangzott: „A szeretet a legtöbb, amit ember adhat és kaphat. A szeretet a legtermékenyebb kovásza minden társas kapcsolatnak. Általa nyer értelmet az emberi élet és ragyogást az emberi psziché. Építő munkáján keresztül bontakozik ki az érett személyiség.”
A sportrajongókat a Veszprémi Aréna Sportcsarnokának munkatársai ajándékozták meg. Hatodik alkalommal kaptak meghívást a rehabilitációs szállón lakó sportbarátok az Aréna Sportcsarnokba. A Veszprém – Pécs férfi kézilabda-mérkőzést szurkolhatták végig . Palkovits János a Szeretetszolgálat munkatársának rövid beszámolója szerint: „A Veszprém mindvégig sziporkázó játékával, mindannyiunk örömére és teljes megelégedésére a játék magasiskoláját mutatta be, ami nemcsak a szurkolói visszhangot növelte meg decibelben mérve, hanem szeretetünket és elköteleződésünket a sport iránt.
Ha kapunk még lehetőséget, boldogan fogunk élni vele.”
A Roma Hungaricum előadása Monoron
Monorra látogatott a Roma Hungaricum Állami Művészegyüttes. A zenészek karácsonyi koncertet adtak a mélyszegénységben élő gyerekeknek és szüleiknek a tabáni telepen.
Hangszerekkel, zenével és a zenészekkel ismerkedhettek a monori gyerekek a Roma Hungaricum Állami Művészegyüttes karácsonyi koncertjén. Az ingyenes koncerten több mint száz gyerek vett részt a Hangárban. Kiss Dávid, a tabáni integrációs program vezetőjének beszámolója.
A Hangárból messziről kiszűrődött, ahogy gyakorolnak, hangolnak. Ez is csalogatta a családokat, no meg az ünnepi hangulat, elvégre Karácsonyi ünnepség volt.
A telepi gyerekek nem szoktak a komolyzenéhez, éppen ezért először barátkoztunk a hangszerekkel. Az együttes vezetője egyesével bemutatta az összes hangszert, és a hangszerek megszólaltatóit is. Aztán állathangokat kerestünk az erdőben. Szép lassan megtelt a Hangár is. A városból is érkeztek vendégek, de a telepi családok is megtöltötték a termet. Legalább 100 gyerek és felnőtt hallgatta a muzsikát. A végére előkerült pár komolyabb darab, egy villámcsárdás és egy Liszt mű is.
A komoly hangszereken megszólalt pár könnyedebb darab is, a fiatalság nagy örömére. A kislányok pedig megmutatták, hogy kell táncolni.