|
JÚLIUS
VII. 1. Új formában, új tartalommal jelentkezett a Máltai Hírek, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Máltai Lovagok Szövetségének közös lapja. A tizenhét éve negyedévente megjelenő újságot ezen túl a Szeretetszolgálattal kapcsolatban álló közéleti szereplők és üzleti vezetők is kézhez kapják.
VII. 6. Tizennégy szervezettel, köztük a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal írt alá együttműködési megállapodást a Belügyminisztérium.
VII. 7. Gyermekház nyílt a monori cigánytelepen. A telepen 2004 óta zajlik a Máltai Szeretetszolgálat integrációs programja. A gyermekház kialakítását az OSI (Nyílt Társadalom Intézet) támogatta.
VII. 8. Harminc rászoruló gyermeknek szervezett egyhetes nyári tábort Komáromban a helyi csoport. A változatos programokon olyan gyermekek vettek részt, akik egyébként sehová nem mentek nyaralni.
VII. 25. Kulturális programokkal, kirándulásokkal, koncertekkel teltek a nyári hetek a komáromi Fogyatékosok Nappali Intézményében.
VII. 27. Mesefal készült a Srí Lankán épült máltai óvodában. A 2004-es szökőár pusztítása utáni újjáépítésbe a Külügyminisztérium pályázatán, a Vöröskereszttel közös programmal kapcsolódott be a Máltai Szeretetszolgálat, amely egy 150 gyermeket kiszolgáló óvodát épített.
AUGUSZTUS
VIII. 3. A mindennapi munkát jelentősen befolyásoló módszertani fejlesztések valósultak meg a Máltai Szeretetszolgálat győri, pécsi és keszthelyi fogyatékos személyeket ellátó nappali intézményeiben – összegezte a fejlesztési programot lezáró jelentés. Az intézményekben az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány 15 millió forintos támogatásának köszönhetően új módszereket sikerült bevezetni, mozgás- és zeneterápiát vezettek be és egy speciális terápiás helyiséget is sikerült kialakítani.
VIII. 6. Örökbefogadó napot tartottak a győri kutyamenhelyen, miután családon kívül nevelkedő gyermekek szakember segítségével heteken át gondozták, és az alapvető engedelmességre szoktatták a menhely kutyáit. Az programban számos szervezet partnereként a Máltai Szeretetszolgálat is részt vett.
VIII. 12. Negyvenöt veszprémi és székesfehérvári hajléktalan embert vitt a Puskás Ferenc
Stadionban rendezett válogatott mérkőzésre a Máltai Szeretetszolgálat.
VIII. 20. Az augusztus 20-i nemzeti ünnepen a Máltai Szeretetszolgálat önkéntes orvoscsoportja is bemutatkozott, a rakparton felállított kórházi sátrával. A nemzeti ízek sétányán árusított termékek utáni bevétel egy részét a Szeretetszolgálat moldvai csángók megsegítésére induló egészségőrző programjának támogatására ajánlották fel a szervezők. A Szent István Bazilika előtti szentmisén és az ünnepi körmeneten ez évben is a Szeretetszolgálat több száz munkatársa és önkéntese vett részt.
VIII. 22. Új iskolatáskát adományozott minden kolontári és somlóvásárhelyi gyermeknek a Máltai Szeretetszolgálat.
VIII. 22. A sellyei kistérségben megkezdte működését a Máltai Szeretetszolgálat első mozgó játszótere, amelyhez a kisbuszt és a hozzá tartozó felszerelést a SPAR Magyarország Kft. adta ajándékba. A járművel nagy rutinnal rendelkező, szakképzett pedagógusok érkeznek azokra a településekre, hogy játszani tanítsák az ott élő gyermekeket. Statisztikai kimutatások szerint az ország több mint ötszáz településén nincs semmilyen gyermekeknek szóló rendezvény, nincsenek közösségi terek és alkalmak.
VIII. 24. Kétszáz kilogramm lecsót ajánlott fel a balatonfüredi hűtőház a veszprémi hajléktalanszálló lakóinak.
VIII. 26. Tarnabodon általános iskolát és óvodát nyitott a Máltai Szeretetszolgálat. A falu korábbi iskolája megszűnt. Az iskola átadását a korábbi intézmény hiányosságaival indokolta a település vezetése. Az iskola összes tanulója halmozottan hátrányos helyzetű, a 127 iskolásból 48 egyéni fejlesztésre szorul. A személyre szabott foglalkozásokat a tanáriban tartják, a pedagógusok irodáját egy konténerben rendezték be. A gyerekek fejlődését sokrétű program, többek között terápiás lovaglás, iskolabusszal, bejárással megvalósított úszásoktatás is segíti.
SZEPTEMBER
IX. 2. Háromszázötven tiszteletjegyet bocsátott a Máltai Szeretetszolgálat rendelkezésére a Magyar Labdarúgó Szövetség a Magyarország-Svédország EB-selejtező mérkőzésre. A stadion lelátóján először foglalhattak helyet a karitatív szervezet vendégeiként az ország különböző nyomortelepeiről érkező szurkolók.
IX. 5. Az ELMÜ-ÉMÁSZ úgynevezett fizibusza helyszíni kitelepülésével tartották meg az első fizikaórát a tarnabodi általános iskolában, a kilencven perces bemutató az egész iskola figyelmét lekötötte.
IX. 9. Kisboldogasszony napja alkalmából 12 ezer pogácsát osztott szét tíz kecskeméti általános
iskola kétezerötszáz diákja között a Szeretetszolgálat városi szervezete.
IX. 9. Hajléktalan emberekkel kirándultak a mezőkövesdi Gondviselés Házának dolgozói. Az intézményben átlag napi 45 hajléktalan ember fordul meg, a szakmai létszám hét fő, és mindenki nő, akik sokszor a gondozottakkal töltik a családi ünnepeket is, és minden évben egyszer együtt töltenek egy teljes napot a várostól távol. 2011-ben Szilvásváradra vitték kirándulni a lakókat.
IX. 14. Több mint ötmillió forint gyűlt össze a huszadik alkalommal megrendezett budavári borfesztivált záró hagyományos borárverésen. A bevételből a második mozgó játszóteret indítja útnak a Máltai Szeretetszolgálat.
IX. 14. Máltai Jótékonysági Pont címet adományozott Kozma Imre atya a Magyar Szőlő és Borkultúra Nonprofit Kft-nek. A címet a szegénység elleni küzdelmet hosszú időn át eredményesen támogató szervezetek érdemelhetik ki.
IX. 22. A fővárosi hajléktalan ellátást újjászervező Hajléktalanügyi Konzorcium alapító okiratát írta alá a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Menhely Alapítvány vezetése. A konzorciumhoz több, az ellátásban korábban is szerepet vállaló civil szervezet csatlakozott. Az új szervezet új szakmai koncepciót valósít meg, míg korábban az volt az alapvető cél, hogy férőhely hiánya miatt senki ne fagyjon meg Budapest utcáin, most ez azzal egészült ki, hogy minél több tartósan közterületen élő ember kerülhessen méltóbb körülmények közé.
IX. 24. Nyolcvanhét fogyatékkal élő fiatal részvételével rendezték meg a negyedik komáromi paralimpiát.
IX. 28. Egy év alatt huszonhét különböző programot valósított meg a Máltai Szeretetszolgálat Devecserben – mondta el Kozma Imre atya a Szeretetszolgálat és a devecseri önkormányzat közös sajtótájékoztatóján. Toldi Tamás polgármester azt emelte ki, hogy a Máltai Szeretetszolgálat a vörösiszap katasztrófa során otthonukat veszített családok szükségletei szerint segített, csendesen és rendkívüli szaktudással végezte sokrétű tevékenységét és az emberek lelki sérüléseit is ápolta.