Tizenöt év alatt a hajléktalan emberek megszokták már, hogy a Máltai Szeretetszolgálat szűrőbusza jön, és a dolgozók megvizsgálják őket, külön toborzásra nincs már szükség. A külterületen, sátorban élő embereket az utcai gondozószolgálat munkatársai szokták előre egyeztetett időpontokban behozni, ilyen esetekben élelmiszercsomaggal, ajándékkal motiválják a résztvevőket.
A szűrőbusz börtönöket, idősotthonokat is rendszeresen felkeres, betegei nagyobb részt azonban a hajléktalan emberek köréből kerülnek ki. A tbc mellett így daganatos betegségeket, szív és érrendszeri elváltozásokat is vizsgálnak. Évente 15-22 fertőző tbc-s beteget találnak, akik kórházi kezelésre szorulnak. Átlag százhúsz esetben állapítanak meg nem fertőző tbc-t, többnyire olyan betegek esetében, akik kezelés közben elhagyták a kórházat. A fennmaradó esetekben nem tüdőbetegség miatt utalják intézménybe a betegeket.
A hosszú évek során kialakult gyakorlat alapján a hajléktalanok közül kikerült betegek esetében sokszor a beteg kórházba, vagy gondozóintézetbe szállítását is megszervezik. A leleteket a program munkatársai juttatják el az érintett intézménybe, hogy a dokumentáció hiánytalanul és biztonságosan megérkezzen. A kórházba került betegeket két hölgy rendszeresen látogatja, de kísérésük az intézményi kezelése befejezése után is folytatódik.