|
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat célja a foglalkoztatás területén a tartós munkanélküliek, szegénységben élők, megváltozott munkaképességű emberek számára fenntartható munkahelyek biztosítása. Ennek szellemében jött létre korábban a szociális pékség, a tarnabodi elektronikai bontóüzem és a pátyi teacsomagoló is.
A TÁMOP-1.4.3-12/1-2012-0097 számú, "Megváltozott munkaképességű emberek a kék gazdaságban" című projekt 2013. májusában indult azzal a célkitűzéssel, hogy egy olyan foglalkoztatási modellt próbáljon kialakítani, mely a társadalmi és környezeti összekapcsolódásokon, fenntarthatóságon alapszik, valamint figyelembe veszi a gazdasági környezetet is.
A projekt keretében megváltozott munkaképességű munkavállalók képzése, munkaerőpiacra történő felkészítése, környezettudatossá tétele történt meg. Ezzel párhuzamosan a munkaadói kör, azaz számos vállalkozás, potenciális munkahely vezetői vehettek részt felkészítő képzéseken, melyeken személyesen találkozhattak a jövőbeli munkavállalókkal. A több mint másfél éves szakmai előkészítés során közel 100 jelentkező képzése és munkára való felkészítése, mentorálása valósult meg. Számos résztvevő már a program során sikeresen elhelyezkedett, huszan pedig az új válogató üzemben kaptak munkát.
A válogató üzemben a Máltai Gondoskodás Nonprofit Kft. munkatársai elsősorban meghibásodott, már nem használható elektronikai eszközöket, berendezéseket bontanak szét alkotóelemeikre, melyek frakciónként kerülnek hasznosításra.
Az üzem májustól hivatalosan adományként átvesz meghibásodott elektronikai berendezéseket (hűtőgépek kivételével), melyekhez további partnereket keres a folyamatos, hosszú távú fenntarthatóság elérése érdekében.