|
Az ipari övezetben álló tízemeletes épületnek több mint 210 lakója van. A telepszerű körülmények között, kirekesztve élő családok megsegítésére és felzárkóztatására 2013 februárjában uniós támogatással indult integrációs program.
A veszprémi toronyházban zajló Vertikális Közösségi Integrációs Program során az épületben élő felnőttek közül negyvenketten tanultak valamilyen szakmát. Az elmúlt hónapokban tizenkét ember betanított kőműves és festő, tíz parkgondozó, tíz vagyonőri, tíz pedig tisztítás technológiai képzésen vett részt. Az OKJ-s tanfolyamok végén harminchatan tettek sikeres vizsgát, és szereztek szakmai képesítést. A toronyépület újonnan felkészített munkavállalói hamarosan megjelenhetnek a munkaerőpiacon. Két biztonsági őr, két takarító és egy parkgondozó pedig féléves támogatott foglalkoztatási formában helyezkedhet el.
Az egykor munkásszállónak épült házban ötvenöt gyerek él. Az épülethez legközelebb eső játszótér eddig több mint két kilométer távolságra esett, most azonban közvetlenül a torony előtt létesült egy új, modern játszótér. A házban szociális iroda és tanoda nyílt, a negyedik emeleten pedig két lakás összenyitásával fejlesztő szobát alakítottak ki, ahol az egyéni fejlesztésre szoruló gyerekekkel gyógypedagógusok foglalkoznak már egészen kicsi koruktól kezdve. A program során az épület több helyiségét is felújították, a környezet rendezésére indított hétvégi akciók során pedig a lakók tisztították meg a ház mögötti területet.
A Vertikális Közösségi Integrációs Program (TÁMOP-5.3.6.-11/1-2012-004) konzorciumi együttműködés keretében valósul meg, a konzorcium vezetője Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata, a szakmai megvalósításért a Magyar Máltai Szeretetszolgálat felel. A képzési programokat és a foglalkoztatást segítő szolgáltatásokat a Türr István Kutató és Képző Intézet valósítja meg, a foglalkoztatás bértámogatását a Veszprém Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja biztosítja.
További részletek: www.megujulatorony.hu