|
További képekért klikk (5 kép) |
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület 1989. február 4-én alakult meg - emlékeztetett Kozma Imre atya, a Szeretetszolgálat alapító elnöke a bélyegkibocsátás alkalmából szervezett sajtóeseményen. A szervezet megalakításának indokairól azt mondta: a Szeretetszolgálat olyan értékeket tudott megjeleníteni, amelyek a társadalom számára, az emberek megsegítése érdekében nélkülözhetetlenek és elengedhetetlenek. Kozma Imre atya hangsúlyozta: egy társadalom akkor egészséges, ha abban mindenkinek helye van és senki sem szenved olyan nélkülözést, amely elviselhetetlenné teszi az életét. A bélyegen is megjelenített pajzs a 900 éves máltai szellemiség hordozója, a világ négy tája felé sugárzó szeretet szimbóluma - tette hozzá.
Molnár Róbert, a Magyar Posta Zrt. üzleti vezérigazgató-helyettese elmondta: a bélyegkép központjában a közismert jelkép, a nyolcágú máltai kereszt látható. Ezt foglalja keretbe a "Tuitio fidei et obsequium paeuperum - A hit védelme és a szegények szolgálata" jelmondat. A bélyeghez tartozó alkalmi borítékon a szervezet tevékenységének néhány jellegzetes életképét, az alkalmi bélyegzőn pedig a jubileumi logót foglalta egységbe Kara György bélyegtervező grafikusművész.
A 300 forint névértékű bélyeg a Pénzjegynyomda Zrt.-ben készült 500 ezer példányban.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat mindennapos tevékenysége során ételt és ruhát oszt, szállást kínál a fedél nélkülieknek, ügyet intéz az arra képtelen emberek helyett. Segítő tevékenysége mindig az emberre irányul. Ennek ékes jele, hogy a Máltai Szeretetszolgálat csináltatott először szemüveget hajléktalan embereknek, vezette be Magyarországon a jelzőrendszeres házigondozást, és nyitotta meg az ország első kerekesszék javító műhelyét. Programjai súlyos társadalmi problémákra keresnek gyakorlatias válaszokat. Így jöttek létre a cigánytelepeket és a leszakadó közösségeket elzáró láthatatlan falak lebontó integrációs programok, és a nyomor felszámolására irányuló modellkísérletek. A máltai misszió része a társadalom megszólítása, az emberek bevonása a segítő programokba.