|
Az általában egyhetes táborokba nélkülöző családok, leszakadó kistelepülések, halmozottan hátrányos helyzetű közösségekben élő gyerekek jutottak el. A legszegényebb kistérségekben, nyomortelepeken, szegregált településrészeken lakó gyerekek közül sokan életükben először aludtak az otthonuktól távol, többen először jártak a szülőfalujuk határain túl, és első ízben tapasztalták meg, milyen érzés nyaralni menni. A szervezők minden alkalommal gazdag programot állítottak össze, melynek során a játszás mellett a gyerekek ismereteinek vagy készségeinek fejlesztését is célul tűzték. Volt, ahol a fogyatékos emberek mindennapjaival ismerkedhettek a táborozók, mások a tízparancsolat üzeneteiről tanultak, a legelmaradottabb körülmények közül érkező gyerekek pedig személyiségfejlesztő foglalkozásokba kapcsolódtak be.
A táborok egy részét a gyerekek lakóhelyéhez közel eső településeken szervezték meg, de gyakori helyszín volt Balaton is, és a határokon túlra is vittek gyerekeket. A programok közül sok szempontból kiemelkedett a balatonföldvári mozgáskorlátozott tábor, ahol 110 kerekesszékes fiatal töltött egy hetet ugyanennyi kortárs önkéntes segítő társaságában.
A Máltai Szeretetszolgálat intézményei, önkéntes csoportjai és integrációs programjainak munkatársai számára intenzív munkával telt a nyár. A nagyvárosokban működő tizenhárom máltai játszótér, és a nyolc kistérség 251 kistelepülését járó nyolc mobil játszótér mindegyike különleges programokkal, rendezvényekkel, vetélkedőkkel várta a gyerekeket. Események és programok sorozatát szervezték a családokat és fogyatékkal élő embereket ellátó máltai intézmények is, melyek közül több is egyfajta vakációs napköziként működött a nyáron.