Megvalósult, lezárult projektjeink
Az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében (irányító hatóság:
Nemzeti Fejlesztési Ügynökség) Európai Úniós támogatásból a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület (1125 Budapest, Szarvas Gábor út 58-60.) a következő projekteket valósítja meg:
"Jelenlét" Ifjúsági Információs és Tanácsadó Pont kialakítása a monori szegény/cigány telepen
A projekt célja, hogy a monori
"Tabán" szegény/cigány telepen, valamint a város területén élő hátrányos helyzetű 12-29 éves korosztály hozzáférjen olyan szolgáltatásokhoz, amelyek segítik iskolai szereplésüket, pályaválasztásukat, munkavállalásukat, családi és közösségi életüket.További cél, hogy képzett szakemberek és önkéntesek közreműködésével közösségek és hosszútávon fenntartható szolgáltatások jöjjenek létre.
A projekt a TÁMOP 5.2.5-08/1 Gyermekek és fiatalok intergációs programja keretében 14.339.400,- Ft támogatásban részesült.
A projekt tervezett befejezése: 2010. április 15.
Segítőké(S)z Gondviselés Háza, Keszthely
A projekt keretében a fogyatékosok nappali ellátását biztosító keszthelyi
Gondviselés Háza intézményünk épülete kerül felújításra, mely 2008 júniusa óta működik az önkormányzat korábbi óvodaépületében. Az infrastrukturális fejlesztés a fűtési- és hűtési rendszer fenntartható, környezetbarát korszerűsítését jelenti (napkollektor, kondenzációs kazán), megtörténik az épület külső hőszigetelése, nyílászárók cseréje és a teljes körű komplex akadálymentesítés.
A projekt a NYDOP 5.1.1./A Szociális alapszolgáltatásokhoz és gyermekjóléti alapellátásokhoz való hozzáférés javítása és a szolgáltatások minőségének fejlesztése program keretében 41.498.366 Ft támogatásban részesült.
A projekt tervezett befejezése: 2009. december 31.
A fejlesztés az Új Magyarország Fejlesztési Terv Nyugat-dunántúli Operatív Program keretében és a VÁTI Nonprofit Kft. (1016 Budapest, Gellérthegy u. 30-32.), mint közreműködő szervezet segítségével valósulhat meg.
Kapcsolódó anyagok:
Korszerűsítés a hatékonyabb családgondozásért
A projekt célja a családok munkaerőpiaci és társadalmi integrációt elősegítő programjainak megvalósításához, a megfelelő életkörülmények biztosítása érdekében a
Szatmár utcai intézményünk korszerűsitése. A kiszolgáló épület és a mögötte elhelyezkedő lakóépület külső és belső felújítása és akadálymentesítése, a nyújtott szolgáltatások minőségének javítása.
A projekt a KMOP 4.4.1/B Bentlakásos intézmények korszerűsítése program keretében 116.925.912,- Ft támogatásban részesült.
A projekt tervezett befejezése: 2011. február 28.
A fejlesztés az Új Magyarország Fejlesztési Terv Közép-magyarországi Operatív Program keretében és az ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. (1134 Budapest, Váci út 45. „C” épület) mint közreműködő szervezet segítségével valósulhat meg.
Kapcsolódó anyagok:
Népkonyha és étkező rekonstrukciója, Miskolc
A projekt keretében között sor kerül a Népkonyha étkezőjének korszerűsítésére és akadálymentesítésére, az üzemeltetéshez kapcsolódó eszközök és bútorok beszerzésére, a használaton kívüli helyiségek szociális célra történő hasznosításának előkészítésére.
A projekt az ÉMOP 4.2.1/A Szociális alapszolgáltatások és gyermekjóléti alapellátások infrastruktúrális fejlesztése program keretében 49.746.038,- Ft támogatásban részesült.
A projekt tervezett befejezése: 2010. május 31.
A fejlesztés az Új Magyarország Fejlesztési Terv Észak-magyarországi Operatív Program keretében és a VÁTI Nonprofit Kft. (1016 Budapest, Gellérthegy u. 30-32.), mint közreműködő szervezet segítségével valósulhat meg.
"Jelenlét" - a monori kistérségben mélyszegénységben, telepszerű környezetben élők foglalkoztatási esélyeinek javítása
A projket átfogó célja a monori kistérség hét településén (Monor, Monorierdő, Pilis, Nyáregyháza, Csévharaszt, Gomba, Péteri) elsősorban szegregált lakókörnyezetben, külterületen élő inaktív személyek munkaerő-piaci reintegrációjának előkészítése, megkezdése. A résztvevők nem rendelkeznek munkatapasztalattal vagy öt éve nem voltak foglalkoztatva, foglalkoztatáspolitikai nyilvántartásokban nem minden esetben szerepelnek, részben szenvedély- és/vagy pszichés betegséggekkel küzdenek, részben roma származásúak. Konkrét cél a szociális munka és más kompetens szakterületek eszközrendszerével a célcsoport részére az önálló életvitel, a foglalkoztathatóság javítása, a társadalmi integráció elősegítése, a munkavállaláshoz kapcsolódó kulcskompetenciák megerősítése, szoros családsegítési tevélenység biztosítása. Konkrét cél továbbá a közreműködő szervezetek szakmai kompetenciájának fejlesztése, a szociális és foglalkoztatás politikai szervek együttműködések javítása, formálissá tétele.
A projekt a TÁMOP 5.3.1-0/1 "Első lépés" - alacsony foglalkoztatási eséllyel rendelkezők képessé tevő és önálló életvitelt elősegítő programja keretében 33.750.964,- Ft támogatásban részesült.
A projekt tervezett befejezése: 2011. április 30.
Fiatalokkal a közös jövőért Tarnabodtól Erkig
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület által alapított Magyar Máltai Szeretetszolgálat "Befogadás" Nonprofit Kft. projektjében a Hevesi kistérség Erk és Tarnabod településein a jelenleg kihasználatlanul álló Könyvtár és a Népház épületeinek teljes belső felújításával hoznak létre a tarnamenti mikrotérség mind a hét településének szolgáltató közösségi tereket. A felújított épületekben működnek - a projekt keretében 3 évig - a Biztos kezdet Gyermekházak, melyek a 0-5 éves gyermekek fejlesztését, valamint a szülői képességek megerősítését szolgálják, továbbá itt kapnak helyet a 6-29 éves gyerekek, fiatalok látókörét, ismereteit bővítő, közösségfejlesztő, a felzárkóztatást és tehetséggondozást, illetve a kulturált szabadidő-eltöltést szolgáló - a program keretében 2 évig működtetett - Ifjúsági Információs és Tanácsadó Pontok.
A projekt a 5.1.1-09/2 LHH Kistérségek projektjei közül a Gyermek- és ifjúságvédelem program keretében a 2010.05.01-2013.04.30. közti időszakban megvalósuló programokra 265.851.058,- Ft támogatásban részesült.
Kapcsolódó anyagok:
Álláskereső szolgáltatások Tarnabodtól Erkig
A projekt célja a hevesi - Tarna menti mikrotérség hátrányos helyzetű – többségében roma, alacsony iskolai végzettségű, elavult szakképzettségű vagy szakképzettség nélküli, tartós munkanélküli - lakosainak munkaerő-piaci integrációjában való aktív közreműködés.
Az Erken és Tarnabodon létrehozott Álláskereső Iroda segítségével történik a foglalkoztathatóság javítása, munkavállalásra történő felkészítés, tranzitfoglalkoztatási programok megvalósítása, munkaerő-piaci integrációt segítő humán szolgáltatások nyújtása, koordinálása.
A projekt során a leendő munkaadók részére foglalkoztatást elősegítő információs szolgáltatásokat nyújtunk; szakmai műhelyek, szemléletformáló találkozók létrehozásával pedig a helyi döntéshozók, a szociális és foglalkoztatási szakemberek munkáját támogatjuk.
A projekt az 5.1.1-09/7 LHH Kistérségek projektjei közül a Képzés-foglalkoztatás hátrányos helyzetűeknek program keretében a 2010.09.01-2012.08.31. közti időszakban megvalósuló programokra 54.000.000 Ft támogatásban részesült.
Kapacitásfejlesztés Norvég Alapból
Az Európai Gazdasági Térség és a Norvég Finanszírozási Mechanizmus pályázatán mobil tüdőszűrő állomás beszerzésére nyertunk
484.079,- EUR
támogatást.
Egy öreg, harmincéves Ikarus autóbusszal járjuk az országot, hogy az újra terjedő TBC által különösen veszélyeztetett csoportok tüdőszűrését elvégezzük. A röntgengészülék életkora az autóbuszét is meghaladja. A Norvég Alap támogatásával egy új, erre a feladatra átalakított korszerű autóbuszt vásárolunk, amelybe a kor követelményeinek megfelelő digitális röntgenkészüléket és további kiszolgáló berendezéseket építünk be. Az új technika növeli Mozgó Tüdőszűrő Szolgálatunk kapacitását. Több helyre el tudunk jutni: országszerte a hajléktalanokhoz, a szociális és egyéni gondoskodást nyújtó intézményekben élőkhöz és a büntetés-végrehajtási intézetekhez.
A projekt referenciaszáma: 0106/NA/2008-3/ÖP-5
További információ:
Lázár Alpár programvezető
Kapcsolódó információk (PDF-ben):
Szakmai konferencia és átadás: